Zobaczcie jak Robert Kubica radzi sobie na torze Nurburgring

Polski kierowca pokazał swoje umiejętności za kierownicą wypożyczonego BMW M4.

Tor Nurburgring należy do jednych z najbardziej wymagających tras na świecie, co jednak nie przeszkadza licznym kierowcom, aby pokonywać jego okrążenia z dużą prędkością. Jednak rzadko zdarza się sytuacja, że na tor przyjeżdża kierowca Formuły 1 i postanawia pojeździć kilka okrążeń wypożyczonym BMW M4.

Nasz światowej sławy rodzimy kierowca przypadkiem pojawił się w Apex Nürburg i zapytał, czy może pożyczyć jeden z ich samochodów, aby wykonać kilka okrążeń na torze Nurburgring. Oczywiście nikt nie wyraził sprzeciwu i wkrótce Polak zasiadł za kierownicą BMW M4, a właściciel Apex Nürburg, Misha Charoudin nie mógł przegapić takiej okazji i zasiadł na przednim fotelu pasażera.

Sam Robert Kubica przyznał, że ma niewielkie doświadczenie w jeździe sportowymi samochodami zwłaszcza na torze w Nurburgring, jednak nie przeszkadzało mu to w wykonaniu naprawdę szybkich przejazdów, które potwierdziły jego umiejętności jako kierowcy F1. Aktualnie Robert jest kierowcą testowym i rezerwowym Alfa Romeo i startuje w DTM, lecz po cichu liczymy na jego wielki powrót do czołówki wyścigów jako podstawowego zawodnika.

Zobaczcie jak Robert Kubica radzi sobie na torze Nurburgring

Źródło: Misha Charoudin

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz